Obojek Stafford

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5(2)Počet hvězdiček je 5 z 5
Recenze našich zákazníků
Eva Kovaříková

Nechala jsem vyrobit obojek pro pejska - vlčí špic, barva je perfektní, zpracování obojku hodně kvalitní, to už opravdu něco vydrží. Je vidět kluci, že poctivé české ručičky ještě někde mají svou cenu. Vaše práce je skvělá, téměř dokonalá a určitě nelituji částky za obojek, naopak, přemýšlím o obojku na druhého pejska, pokud se tak rozhodnu, tak jedině u Vás. Moc děkuji Kovaříková Eva

Lída

Po dobré zkušenosti se psím obojkem jsme jako vánoční dárek objednali opasek a kožený náramek, obojí se opět povedlo a udělalo velkou radost, děkujeme.

Gajarský

100% spokojenost, kvalitně zpracované👌 všem můžeme doporučit👍

Další naleznete na strance Referencí "ZDE"
Upřesněte výběr produktu
Jednoduché
Jednoduché
Zdobené
Zdobené

1 890 Kč
Dodání do 4 prac. týdnů
ks

Ručně vyrobený, velmi pevný a odolný kožený obojek pro Stafordširského bulteriéra, se znakem a symbolem oddanosti a pevného přátelství s jeho pánem či paní. Pro majitelé Stafordširských Bulteriérů je ctí mít tento znak - UZLÍK - na obojku.
Ocelové kování, které snese zatížení až 450 kg je zašito pevnou nylonovou nití ručně sedlářským stehem. Je to tedy doživotní záležitost.
Obojek vyrábíme na míru Vašeho miláčka.
DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA NA TENTO OBOJEK. Více

Jakou vybrat šířku obojku?

Pro výběr správné šířky obojku pro vaše plemeno se můžete řídit následujícím přehledem. Upozorňujeme však, že tento přehled je pouze orientační a je to pouze doporučení. Každý pes je unikátní, a proto je důležité zohlednit jeho individuální rozměry a potřeby podle délky krku.

  • obvod krku do 35 cm cca do 10 Kg – obojek široký do 2,5, max. 3 cm,
  • obvod krku 35 až 40 cm cca do 20 Kg – obojky o šíři 3 a 3,5 cm;
  • obvod kru 4045 cm cca do 30 Kg – obojky o šíři 3,5 a 4 cm;
  • obvod krku 4555 cm cca do 40 Kg – obojky o šíři 4 a 5 cm;
  • obvod krku nad 55 cm cca do 70 Kg – obojky 5cm široké a více.

Jak změřit obvod krku?

Pro Vašeho stafordího miláčka, jsme vyrobili tento pevný kožený obojek zdobený jeho znakem, abyste na něj mohli být patřičně hrdi. K výrobě byla použita ta nejkvalitnější třísločinněná hovězina takzvaný krupon. Jedná se o nejpevnější hovězí část kůže, proto si můžete být jisti, že obojek opravdu vydrží. Přezka a oko na karabinu je z pevné nerezové oceli, ručně zašité pevnou a odolnou nylonovou nití, která je známa svou vysokou odolností. Oko na karabinu je u přezky tak, aby při tahu pejska byla přezka nahoře a netlačila pejska do krku, protože jak je známo tito pejsci umí pěkně silně zatáhnout :-). Přezka i oko vydrží tah 450 kg. 

Vyražení jména: Pokud si budete přát, můžeme Vám do zdobení zakomponovat i jméno Vašeho pejska, které bude ve stejném zvýrazněném stylu jako uzel. 

Kvalitou obojku jsme si naprosto jisti a proto je na něj DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA, takže pokud chcete mít s obojkem po starosti je tento typ správná volba. 

STÁRNUTÍ

Je potřeba vědět, že barvy na přírodní hovězině se chovají jinak, než na umělých materiálech. Jedná se o poctivou přírodní hovězinu, která nemá žádné umělé přísady. Je to přesně ta kůže, ze které se vyrábělo kdysi dávno, a pevnost této hověziny byla věhlasná, protože vydržela i 20 let a stále byla pevná. Tato hovězina, ale také žije s vámi a časem tmavne a mění odstín, vytváří se na ní patina, což krásné ale mnoho lidí očekává, že barva bude stále stejná. Pokud by tomu tak bylo, jednalo by se o umělý materiál, který než stačí změnit barvu, tak se dříve rozpadne.  Proto pokud chcete co nejkrásnější patinu a barvu, která Vám co nejdéle vydrží, neboť pevnost kůže přežije stálost barvy, vybírejte spíše odstíny hnědé a černou. Tyto odstíny jsou pro kůži přirozené.  Nejméně vydrží barva červená a růžová. U těchto barev musíte obzvláště dávat pozor na povětrnostní podmínky a už vůbec je nedoporučuji u pejsků, kteří jsou stále venku, barva bude rychle degradovat.

Stafordširský bulteriér a znak uzel: Je to jediné plemeno, které má svůj vlastní symbol, tento znak vznikl v kraji okolo Staffordu, kde horníci byli často ve štolách úzkých 40 cm, kde pracovali v leže a provaz uvázaný na jejich opasku byl jediným pojítkem mezi horníkem a jeho kamarády, kteří ho tak mohli při nebezpečí vytáhnout. Záleželo tedy i na uzlu a jeho pevnosti, ta měla mnohdy cenu i lidského života. Uzel se tak stal symbolem kraje a pevnosti přátelství, následně i plemene psů, které je přítelem lidí v tom kraji a dnes už i po celém světě.