Údržba kožených výrobků

   

  KOŽENÉ OBOJKY

  Kůže nepatří do vody, proto pokud jdete s pejskem k vodě, doporučujeme obojek sundat. Pokud se pejsek bude s obojkem koupat, tak hlavně zdobení a barva bude rychle degradovat. Kůže se promáčí a v mokrém stavu, když zapnete vodítko a pejsek bude tahat, se obojek může vytáhnout a deformovat. Kůže je přírodní savý materiál a do vody nepatří. Pokud se stane, že pejsek do vody vběhne, obojek sundejte nechte ho usušit a promažte ho krémem s včelím voskem. Pokud se o obojek budete dobře starat vydrží Vám mnoho let sloužit. POZOR NIKDY NA KOŽENÉ OBOJKY NEPOUŽÍVEJTE KRÉM A PŘÍPRAVKY NA OBUV. Obsahuji rozpouštědla a naprosto obojek zničí. ZÁRUKU POSKYTUJEME NA PEVNOST OBOJKU A KOVÁNÍ.

  OŠETŘENÍ A ÚDRŽBA KOŽENÝCH VÝROBKŮ
  Kožené výrobky mají sami o sobě dlouhou životnost, tedy pokud jsou vyrobeny z opravdové kůže, a ne z toho, s čím se často setkáváme v obchodech. Pokud ale chcete, aby vám dobře sloužily a dělaly radost ještě déle, neobejdete se bez pravidelné údržby a ošetření. Jak ošetřovat kožené výrobky?

  BĚŽNÁ ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ KŮŽE
  Nečistoty z hladké kůže odstraníme mýdlovou pěnou a hladkým hadrem. Aby nevznikly nevzhledné mapy nebo useň neztvrdla, KOŽENÉ VÝROBKY NEMÁČÍME. Nedoporučuji používat běžné čisticí prostředky, které by mohly kůži odmastit a zcela zničit. Velké nečistoty se odstraní speciálními přípravky, které jsou ke kůži šetrné. Velké nečistoty, čištění hrubé kůže či kůže s chlupem nečistěte sami, ale obraťte se k profesionálům.

  PREVENCE
  Stejně tak, jako impregnujete obuv, tak i na kožené výrobky existují speciální balzámy, které kůži ošetří a vytvoří ochranný film. Doporučujeme používat jen kvalitní prostředky k ošetření kůže jako jsou krémy na kůži s včelím voskem, které kůži vyživí a obnoví její přirozený vzhled. Nanesení ochranného přípravku není trvalé a mělo by se pravidelně obnovovat.

   Nepoužívejte chemikálie či saponáty, které by mohly kůži odmastit a nejsou určené pro ošetření usní.
  NIKDY NA KOŽENÉ VÝROBKY NEPOUŽÍVEJTE KRÉM A PŘÍPRAVKY NA OBUV. – mají jiné vlastnosti než balzámy na ošetření kožené galanterie.

  Kabelka - aktovka není kufr – nenoste v ní velkou zátěž, jinak hrozí vytahání a deformace kůže.
  Pokud Vám produkt zmokne nebo se dostane do vlhkého prostředí, vždy ho do sucha vysušte (nikdy ho nesušte násilně pomocí fénu nebo rozpálených kamen či radiátoru). Nechte výrobek uschnout v suchém prostředí při pokojové teplotě.


  Pokud odstraňujete skvrny, čistěte výrobek celý – ne pouze část.
  Kůže reaguje na změnu teplot, proto je třeba počítat s tím, že dle toho se bude odstín kůže měnit a také patinovat.

   Nezapomeňte, že kůže je živý přírodní materiál a podobně jako dřevo pracuje a reaguje na okolí. Během nošení může změnit barvu či získat patinu. To ale není na závadu, neboť kůže je vzhledově krásnější. Na toto myslete i při údržbě – pokud se kůže promáčí, mohou na ní vzniknout barevné mapy podobně jako za použití nevhodných chemických látek. Třísloviny stále pracují a dávají koženým výrobkům život. Nezapomeňte tedy na to, že kůže se časem může lehce změnit a získat osobitý charakter. To nikdy u průmyslově zpracovaných kůží nenajdete.

  Nevíte se rady jak produkt ošetřit? Zavolejte nám a my se o Vás postaráme. Tel +420 737088809